estGEN - TERAPIE ANTI AGING / TRĄDZIKU POSPOLITEGO I RÓŻOWATEGO / REDUKCJA BLIZN I ROZSTĘPÓW - Dwa Poziomy Piękna - Studio Urody Warszawa - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

estGEN – TERAPIE ANTI AGING / TRĄDZIKU POSPOLITEGO I RÓŻOWATEGO / REDUKCJA BLIZN I ROZSTĘPÓW

 

Inteligentne terapie specjalistyczne marki estGen oparte są na innowacyjnej recepturze działającej na poziomie komórkowym, która łączy najnowsze osiągnięcia z zakresu bioinżynierii i kosmetologii.

Terapie EstGen to innowacyjna metoda stosowana do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek. Skutecznie opóźnia procesy starzenia się poprzez redukcję zmarszczek i poprawę gęstości skóry. Spłyca blizny potrądzikowe, pooparzeniowe i pourazowe, rozstępy oraz skutecznie leczy trądzik różowaty i trądzik pospolity.

Terapie estGen  w swojej innowacyjnej recepturze efektywnie zmniejsza także objawy atopowego zapalenia skóry, egezemy, a także łuszczycy.

Bioaktywny żel podawany jest na kilka sposobów:
 1. bezpośrednio na problem
 2. sonoforezą
 3. mezoterapią bezigłową
 4. dermapenem.

Substancjami czynnymi terapii estGen są przede wszystkim izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

 

DZIAŁANIE:

Wieloletnie badania w laboratoriach bioinżynierii tkankowej potwierdzają wysoką skuteczność preparatów estGen, których inteligentna receptura pozwala rozwiązywać określony problem skóry, dostosowywując się do jej rodzaju, wieku i kondycji.

Efekty terapii estGen widoczne są już po pierwszym zabiegu. Proces regeneracji trwa kilka tygodni, natomiast bezsprzecznie od momentu wykonania terapii tworzą się nowe włókna kolagenu i elastyny. Tkanka intensywnie regeneruje się  poprzez aktywację procesów tkankowych i biochemicznych.

 

ESTGEN – ANTI-AGING

Zabieg estGen  jest skuteczną metodą opóźniająca i odwracającą procesy starzenia się skóry. Intensywnie redukuje skutki upływającego czasu dzięki

kompleksowi transferyn, które wpływają na działanie czynników wzrostu,  w szczególności IGF-1, EGF, FGF.

ESTGEN – STANY ZAPALNE

Zabieg estGen wykazuje działanie naprawcze na stany zapalne jakie występują w przebiegu różnych chorób skórnych. W przypadku AZS najczęstszym objawem choroby są grudkowe zmiany wysiękowe, zazwyczaj zlokalizowane są na zgięciach łokciowych, kolanach, rękach oraz w okolicach twarzy i szyi. Miejsca występowania atopowe zapalenia skóry często są zaczerwienione i powodują uporczywe uczucie swędzenia.

Zmiany łuszczycowe to z reguły owalne lub okrągłe grudki o wyrazistych brzegach i zróżnicowanej wielkości, które pokryte są srebrzystą łuską. Wykwity występują głównie na łokciach, kolanach, stopach, dłoniach, na skórze głowy oraz w okolicach kości krzyżowej i pośladkowej.

Głównym objawem trądziku pospolitego są natomiast wypukłe zmiany oraz guzki wypełnione ropą, w wyniku których często powstają blizny.

Zmiany trądziku różowatego przejawiają się duża wrażliwości skóry i zmianami wysiękowe.

Terapie EstGen skutecznie radzą sobie z konsekwencjami, jakie pozostawiają po sobie te choroby. Seria zabiegów pozwala zredukować stany zapalne, blizny oraz powstałe przebarwienia.

 

ESTGEN – BLIZNY i ROZSTĘPY

Terapia EstGen na blizny działa silnie naprawczo, w ogromnym stopniu zmniejszając ich rozmiar i strukturę. Rodzaj terapii z użyciem preparatu estGen dobierany jest indywidualnie do rodzaju blizny i jej struktury. Dzięki odpowiedniej diagnostyce i dobraniu odpowiedniej metody, skutecznie redukowane są blizny potrądzikowe, pourazowe, oparzeniowe, czerwone lub białe  nazywane inaczej rozstępami.

ESTGEN – PRZEBARWIENIA

Terapia  estGen  przy użyciu mezoterapii mikroigłowej np. DERMAPEN jest doskonałym wyborem w walce z trudnymi do usunięcia przebarwieniami. Seria zabiegów  w znaczący sposób oddziałuje na ilość melanocytów, a także na proces produkcji melaniny. Dzięki temu mamy skuteczne, ale też przede wszystkim długotrwałe efekty zabiegowe.

 

SERCEM ZABIEGU SĄ 2 PREPARATY PODAWANE ODPOWIEDNIO DO POTRZEB LUB PROBLEMU SKÓRY:

Żel aktywny estGen  jest bogactwem białek immunomodulacyjnych umieszczonych w bazie hydrożelowej. Baza ta, zapewnia efektywną penetrację aminokwasów w głębokie partie skóry, ograniczając powstawanie stanów zapalnych przy jednoczesnym silnym działaniu bakteriostatycznym oraz stymulacji funkcji keranocytów.

Żel aktywny estGen Complex to bogactwo synergicznie współpracujących ze sobą białek aktywnych, aktywujących odpowiedź immunologiczną, która prowadzi do przebudowy tkanki i w efekcie do osiągnięcia zdrowej skóry. Preparat ten prowadzi do odbudowy macierzy zewnątrzkomórkowej tworząc doskonałe środowisko do przeprowadzenia procesów tkankowych przywracając funkcje biologiczne skóry. Wzmacnia wytrzymałość i porządkuje struktury tkanek ułatwiając komunikację międzykomórkową niezbędna do procesu biorewitalizacji. Wpływa na kontrolę procesu zapalnego toczącego się w tkance lub wywołanego inicjowaniem w trakcie zabiegów kosmetycznych. Żel aktywny Complex aktywuje białka szoku termicznego nazywane również białkami opiekuńczymi, które ze względu na stres wywołany czynnikami zewnętrznymi w rezultacie chronią uszkodzone komórki przed degradacją, apoptozą i zmianą struktur, dopasowując się do fizjologicznego charakteru tkanki.

 

NA JAKI PROBLEM:
 • zmarszczki i bruzdy
 • utrata jędrności skóry
 • przebarwienia
 • sucha skóra
 • trądzik pospolity
 • trądzik różowaty
 • rozszerzone pory
 • blizny potrądzikowe, oparzeniowe, pourazowe
 • egzema
 • łuszczyca
 • łojotokowe zapalenie skóry
 • atopowe zapalenie skóry
 • nierówny koloryt skóry
 • rozstępy

 

EFEKTY:
 • zagęszczenie skóry
 • wygładzenie zmarszczek
 • wysmuklenie owalu twarzy
 • zwężenie porów
 • złagodzenie zmian egzemy oraz łuszczycy
 • rozjaśnienie przebarwień
 • redukcja blizn potrądzikowych, pourazowych i oparzeniowych
 • zmniejszenie rozstępów
 • łagodzenie stanów alergicznych
 • stymulacja układu odpornościowego skóry