Terapia Indywidualna - Dwa Poziomy Piękna - Studio Urody Warszawa - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

Terapia Indywidualna

Terapia indywidualna – terapia z terapeutą, który wykorzystując różne formy usprawniania, pracy z pacjentem, stara Terapia Indywidualnasię przywrócić utraconą sprawność i/lub zadziałać przeciwbólowo.

Terapeuta w zależności od posiadanych umiejętności i kwalifikacji wykorzystuje między innymi metody terapii manualnej (Szkoła niemiecka, Kaltenborn, Osteopatia, Cyriax, McKenzie, Ackermann, i inne), metody neurofizjologiczne (Pnf, Bobath, Vojta, integracja sensoryczna), terapię tkanek miękkich, terapię powięziową, taping, oraz różne formy masażu i ćwiczeń.

„Ten ma rację kto leczy i pomaga…”
W przebiegu kariery zawodowej, zacięcia naukowego, ambicji i posiadanych funduszy, terapeuci posiadają różną ilość szkoleń i kursów. W gąszczu metod i cudownych terapii nie zawsze łatwo jest znaleźć rzetelną osobę.
Mimo, że większość z wymienionych metod (szkoleń) daje bardzo dużą dawkę wiedzy, to nie ilość posiadanych kursów decyduje o skuteczności terapii…
Decydująca jest odpowiednia diagnostyka, badanie, znalezienie źródła problemu, oraz zastosowanie adekwatnych środków naprawczych i profilaktycznych. Istotne jest doświadczenie, pasja terapeuty, oraz integracja kilku metod terapeutycznych, w celu holistycznego, całościowego spojrzenia na pacjenta i jego problem.

W naszym gabinecie staramy się poznać i zrozumieć istotę zaistniałej dysfunkcji. Dopiero po dokładnym zebraniu wywiadu, badaniu pacjenta, proponujemy odpowiednie działania terapeutyczne.
Prowadzimy fizjoterapię i konsultację:

  • w bólach kręgosłupa, barków, kolan, i innch
  • przed i pooperacyjną
  • neurologiczną (udary, sm, sla, mózgowe porażenie dziecięce)
  • po urazach i wypadkach komunikacyjnych
  • skolioz
  • sportową

Wykorzystujemy najskuteczniejsze i najnowocześniejsze metody, między innymi:

Realizujemy wizyty domowe