Cellulit - Dwa Poziomy Piękna - Studio Urody Warszawa - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa
  • Klaudia
  • 20 kwi 2021

CELLULIT – przyczyny powstawania i możliwości terapeutyczne w gabinecie kosmetologicznym

Cellulit to jeden z najczęstszych problemów estetycznych z jakimi borykają się kobiety, natomiast defekt ten dotyka czasami także mężczyzn. Ponadto wbrew pozorom z tzw. „pomarańczową skórką” zmagają się nie tylko osoby otyłe, ale i również szczupłe. Lipodystrofia (cellulit) jest chorobą tkanki tłuszczowej , która charakteryzuje się zmianami obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowymi w obrębie tkanki podskórnej. Na powierzchni skóry zauważalne są zagłębienia oraz guzki. Problem ten zlokalizowany jest najczęściej na udach, pośladkach, ale i również na brzuchu.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA CELLULITU

            Przyczyn powstawania lipodystrofii jest wiele. Natomiast uważa się, że główną rolę odgrywają:

-czynniki genetyczne,

-płeć,

-rasa,

-zaburzenia hormonalne,

-wahania masy ciała,

-nieodpowiednia dieta (bogata w produkty wysokoprzetworzone, sól, tłuszcze, węglowodany itp.),

-alkohol i używki,

-stres.

MOŻLIWOŚCI TERAPEUTYCZNE W TERAPIACH ANTYCELLULITOWYCH W GABINECIE KOSMETOLOGICZNYM

            W zależności od postaci oraz stopnia zaawansowania cellulitu kosmetolog dobiera odpowiednią terapią. Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów antycellulitowych, wśród nich można wymienić m.in.:

-endermologię,

-falę uderzeniową,

-żelazko antycellulitowe,

-terapię detoksykującą Team Dr Jospeh,

-liposukcję ultradźwiękową,

-drenaż limfatyczny,

-bańkę chińską.

ENDERMOLOGIA

Endermologia jest masażem podciśnieniowym, który przy pomocy odpowiedniej głowicy z rolkami oddziałuje na skórę i tkankę podskórną (tłuszczową). Podczas zabiegu fałd skóry zostaje zasysany, a następnie rozmasowywany. Technologia LPG ma wbudowane 4 programy: wyszczuplanie ujędrnianie, modelowanie sylwetki oraz drenaż limfatyczny, które można zastosować łącznie lub oddzielnie dobierając indywidualnie do potrzeb klienta. Zabieg endermologii przeprowadzany jest zawsze w oryginalnym kostiumie, dzięki czemu  daje odpowiedni komfort. Efekty jakie można uzyskać dzięki tej technologii to przede wszystkim: zmniejszenie cellulitu, ujędrnienie skóry, wyszczuplenie sylwetki. Ponadto masaż ten zmniejsza obrzęków oraz bóle kręgosłupa. Niewątpliwie endermologia jest najpopularniejszym zabiegiem antycellulitowym.

https://www.dwapoziomypiekna.pl/zabiegi/redukowanie-cellulitu/endermologia-lpg/

FALA UDERZENIOWA

Fala uderzeniowa inaczej zwana falą akustyczną jest technologią wykorzystywaną w zabiegach medycyny i kosmetologii od lat. Podczas zabiegu do miejsca objętego problemem dokładana jest głowica, dzięki czemu fala dźwiękowa o ściśle określonej częstotliwości oraz ciśnieniu rozprzestrzenia się w obszarze objętym tkanką tłuszczową oraz cellulitem. Dostarczona energia niszczy włókniste przegrody tkanki łącznej, która otacza komórki tłuszczowe oraz zwiększa przepuszczalność błon komórek tłuszczowych, co w konsekwencji prowadzi do rozłożenia ich na glicerol i kwasy tłuszczowe, a następnie usunięcia ich z organizmu. Efekty jakie można uzyskać dzięki fali akustycznej to przede wszystkim: wygładzenie skóry, poprawa krążenia krwi, zwiększona elastyczność, redukcja cellulitu, ale i również zmniejszenie obwodów.

https://www.dwapoziomypiekna.pl/zabiegi/redukowanie-cellulitu/fala-uderzeniowa/

ŻELAZKO ANTYCELLULITOWE

Żelazko antycellulitowe łączy w sobie trzy technologie: pompę vacum, elektrostymulację TENS oraz chemioterapię. Dzięki temu połączeniu możliwe jest wielokierunkowe działanie, ponieważ podciśnienie usprawnia drenaż limfatyczny, rozbija cellulit i rozmasowuje zbitą tkankę tłuszczową oraz poprawia krążenie. Z kolei elektrostymulacja silnie pobudza mięśnie co przyczynia się do przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej i usuwania toksyn z miejsc objętych tzw. „pomarańczową skórką”. Ostatnia technologia czyli chemioterapia zapewnia komórkom skóry energię, która nie przegrzewa tkanek, ale za to silnie pobudza procesy regeneracyjne oraz metaboliczne, opóźnia starzenie się skóry, napina ją, ale przede wszystkim wpływa na proces przebudowy tkanki tłuszczowej w obrębie skóry objętej cellulitem.

https://www.dwapoziomypiekna.pl/zabiegi/redukowanie-cellulitu/zelazko-antycellulitowe/

TERAPIA DETOKSYKUJĄCA TEAM DR JOSEPH

Ujędrniająco-antycellulitowa kuracja detoksykująca Team Dr Joseph jest w 100% naturalną terapią zawierającą wyciągi z bio-organicznych roślin. Kuracja ta składa się z kilku etapów, które mają na celu stymulację krążenia limfy oraz krwi, oczyszczenie organizmu, wygładzenie, ujędrnienie i nawilżenie skóry, ale i redukcję cellulitu.

ETAP 1. Wstępny drenaż limfatyczny

ETAP 2. Peeling enzymatyczny w połączeniu z gąbką Luffą

ETAP 3. Okład z alg, ekstraktu z wąkrotki azjatyckiej, soli z Morza Martwego oraz aktywnej synergii antycellulitowej.

ETAP 4. Masaż bańką chińską i manualny masaż antycellulitowy.

https://www.dwapoziomypiekna.pl/zabiegi/wyszczuplanie-ujedrnianie/ujedrniajaco-antycellulitowa-kuracja-detoksykujaca-na-cialo/

LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA

Godnym uwagi zabiegiem jest również liposukcja ultradźwiękowa, która składa się z dwóch etapów. Na początku przy pomocy głowicy wykorzystującej promieniowanie podczerwone podgrzewana jest tkanka tłuszczowa w celu przygotowania jej do kolejnego etapu. Następnie przy pomocy głowicy, która przesyła fale ultradźwiękowe uszkadzana jest błona komórkowa tkanki tłuszczowej, pobudzane jest krążenie i przyspieszana lokalna przemiana materii. W efekcie można uzyskać wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki, stymulacje metabolizmu, ujędrnienie i uelastycznienie skóry oraz redukcję cellulitu.

https://www.dwapoziomypiekna.pl/zabiegi/redukowanie-cellulitu/liposukcja-ultradzwiekowa/

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny jest rodzajem masażu, który pobudza układ limfatyczny. Jest to masaż delikatny, podczas którego wykonywane są ucisku przepychające mające na celu poprawę krążenia krwi i chłonki. Drenaż wykonuje się przy pomocy urządzeń lub ręcznie.

BAŃKA CHIŃSKA

Masaż bańką chińską to tzw. masaż próżniowy wykorzystywany od najstarszych lat w walce z cellulitem. Przed zastosowaniem baniek chińskich na obszar zabiegowy aplikowany jest odpowiedni preparat, który działa antycellulitowo, pobudza krążenie i umożliwia poślizg . Następnie za pomocą szklanych bądź sylikonowych baniek wykonuje się masaż mający na celu pobudzenie metabolizmu oraz krążenia, poprawę kolorytu, zmniejszenie obrzęków, redukcję cellulitu oraz wygładzenie skóry.

            Reasumując, możliwości w gabinecie kosmetologicznym zmniejszających cellulit jest wiele. Warto jednak podkreślić, że kluczową rolę w terapiach antycellulitowych odgrywa dobrze zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)