KURACJA KWASAMI - Co to tak właściwie jest? - Dwa Poziomy Piękna - Studio Urody Warszawa - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

KURACJA KWASAMI – Co to tak właściwie jest?

KURACJA KWASAMI – Co to tak właściwie jest?

Kwasy…, kwasy…, kwasy…, zapewne już nie raz słyszałaś to hasło.

Kuracja kwasami, ale co to właściwie jest?

Dlaczego te zabiegi powinniśmy robić u profesjonalisty?

Dlaczego tak ważna jest dobra diagnostyka przed rozpoczęciem terapii kwasami?

Dlaczego silnie działające kwasy nie są dostępne w sklepach?

Co zrobić, aby nie martwić się o niepożądane działanie w trakcie kuracji i być zadowolonym z efektów?

KURACJA KWASAMI – Co to tak właściwie jest?

Kwasy są to substancje chemiczne lub biologiczne, których działanie powoduje kontrolowane, całkowite lub częściowe złuszczenie naskórka i głębszych warstw skóry. Były stosowane już w starożytności w celach upiększających, w  VXIII wieku ich stosowanie było już dość popularne. Obecnie właściwości kwasów i  nowoczesne technologie ich nośników  przynoszą  coraz bardziej korzystne efekty ich działania.

Intensywność i efektywność działania kwasów zależy przede wszystkim od rodzaju użytego peelingu, stężenia i pH.

Każdy kwas, lub mieszanina kwasów ma inną moc przenikania i inne działanie, dlatego też odpowiednie dobranie substancji czynnej jest kluczowe w ustaleniu skutecznej terapii zabiegowej. Kolejnym nieodzownym elementem doboru kuracji jest moc danego kwasu i jego pH. Dzięki tym czynnikom zabieg ma możliwość odpowiedniej, kontrolowanej penetracji w głąb skóry.  Klucz do sukcesu w terapii to połączenie tych składowych odpowiednio do rodzaju skóry, uwrażliwienia,  i kontrolowane prowadzenie pacjenta w terapii. Dopiero dobranie ich w idealną całość jest kluczem do sukcesu terapii kwasami.

To pokazuje jak ważna jest prawidłowa diagnostyka i rozmowa przed rozpoczęciem terapii. Wyczerpująca konsultacja, poznanie reakcji skórnych, etiologii problemu, przygotowanie skóry do działania intensywnych substancji czynnych i wiele innych składowych wiąże się z tym, że nie ma możliwości, aby głęboko działające kwasy były w ogólnodostępnej sprzedaży. Trzeba tu podkreślić, że są to bardzo silne substancje.  Odpowiednio zastosowane skutecznie niwelują  problemy, tj. trądzik różowaty, trądzik pospolity, blizny czy przebarwienia. Należy jednak pamiętać, że ich nieumiejętne zastosowanie, bądź niestosowanie się do zaleceń pozabiegowych może doprowadzić do powikłań tj. uwrażliwienia skóry obrzęków czy poparzeń.  Do wykonywania kuracji kwasowych konieczna jest odpowiednia wiedza z  zakresu chemii i medycyny, kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie. Polecam więc oddać się w ręce specjalisty i cieszyć się piękną promienną i zdrową skórą oraz znakomitym efektem działania  kwasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)