Zatrzymaj starzenie skóry - Dwa Poziomy Piękna - Studio Urody Warszawa - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

Zatrzymaj starzenie skóry

Jędrność, zmarszczki – to najczęstszy problem z którym przychodzą do nas nasi klienci którzy chcieliby zatrzymać starzenie się skóry.

Teoretycznie jesteśmy świadomi nieuniknionych dla każdego z nas procesów starzenia się. Wiemy, że powinniśmy zapobiegać i być regularnym  w zahamowaniu „ zużywania się naszego organizmu”. Jednak, gdy zaczyna nas osobiście ta kwestia dotyczyć najczęściej lekko zdziwieni w szybkim czasie chcemy naprawić i uelastycznić skórę,  nie zawsze jest to takie szybkie, ale na szczęście jest wiele sposobów, aby naprawiać, zapobiegać, spowalniać  i dbać!

ZACZNIJMY OD PODSTAWOWEGO PYTANIA. DLACZEGO SKÓRA SIĘ STARZEJE ?

Wpływają na to 2 podstawowe mechanizmy: starzenie wewnątrzpochodne, czyli starzenie pojawiające się z upływem czasu. Osoby z dobrymi genami mogą uważać się za szczęściarzy, i zewnątrz pochodne, takie jak działanie światła UV, stosowanie używek, styl życia, zanieczyszczenia powietrza, alergeny, nieodpowiednia pielęgnacja.

Uważa się, że około 80% starzenia się skóry spowodowane jest:

  • uszkodzeniem przez światło UVA,  czyli nasze zmarszczki zawdzięczamy w ogromnej mierze przez słońce, światło jarzeniowe, monitory komputerów, telefonów itd.

UVA przenika do skóry właściwej, przedostaje się też przez szyby powodując ubytki kolagenu, zmarszczki, teleangiektazje

  • Działaniu wolnych rodników – ich nadmiar w organizmie spowodowany jest destrukcyjnym działaniem słońca, złych nawyków żywieniowych, zanieczyszczeniem powietrza, życiem w stresie, nałogowym paleniem papierosów, spożywaniem dużych ilości alkoholu i leków, krótkim czasie snu. Pamiętajmy, że wolne rodniki odpowiadają za szybsze starzenie się skóry, ale także stanowią przyczynę wielu poważnych schorzeń

JAK STARZEJE SIĘ NASZA SKÓRA?

KOLAGEN – to dzięki niemu nasza skóra jest piękna i młoda , w związku z tym jest on również celem ataku wolnych rodników. Kolagen to białko, kiedy włókna kolagenowe są zdrowe, skóra jest gładka i sprężysta, jednak po ich uszkodzeniu zmienia się w sztywną i szorstką. Niewątpliwie UVA i inne bodźce są przyczyną pojawienia się enzymów trawiących kolagen, którego konsekwencją są utrwalające się zmarszczki.

ELASTYNA – to też białko, składnik tkanki łącznej  mający znaczny wpływ na starzenie się skóry. To dzięki elastynie skóra jest sprężysta i elastyczna. Po 25 roku życia zaczyna stopniowo zmniejszać się jej ilość, aż do około 50 roku życia, wtedy następuje jej bezpowrotny zanik.

JAK SPOWOLNIĆ STARZENIE SKÓRY?

Zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu i odpoczynku, brak stresu, picie odpowiedniej ilości płynów to oczywiście podstawy dobrze funkcjonującego organizmu w tym też naszej skóry. Najważniejsze substancje przeciw starzeniowe, za pomocą których możemy odwrócić szkody i zapobiec dalszemu pogorszeniu się skóry to:

  • Faktory wzrostu
  • Retinoidy
  • Resweratrol
  • Witamina C
  • Filtry fizyczne

Wszystkie te cenne substancje (ich aktywne formy)  mają właściwości silnie naprawcze. Pamiętajmy jednak, że aby były skuteczne muszą być zastosowane w odpowiednich stężeniach i  dostosowane do problemu. Możliwości jest nieskończone wiele, grunt to przygotowanie skóry, odpowiednia diagnostyka i umiejętnie spowalnianie procesu starzenia się. Oprócz składników aktywnych mamy szereg możliwości wykonywania zabiegów antiaging. Zabiegi te w połączeniu z terapią domową zwiększają kilkukrotnie efekty odmładzania. Także nie ma czym się przejmować. DZIAŁAJMY

POLECANE ZABIEGI

Jak doskonale wiecie, w swojej ofercie mamy wiele ciekawych zabiegów, które pomogą wam zadbać o waszą skórę.
Zabieg Mezoterapii Mikroigłowej ujędrni i uelastyczni waszą skórę.
Innym ciekawym zabiegiem który zapobiega efektowi starzenia skóry jest odnowa komórkowa i regeneracja. Zabieg ten szczególnie polecany dla skór wymagających natychmiastowej regeneracji i odbudowy. Kuracja Zaawansowany Bio-Lifting to kuracja na problem braku jędrności, zmarszczki lub cienie pod oczami, Natomiast Dermapen to zabieg kosmetologii estetycznej np na zmarszczki mimiczne, blizny lub rozstępy. Jeżeli masz problem z kolorytem skóry, polecamy zabieg typu fala radiowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)