KWASY WIOSNĄ I LATEM - TAK CZY NIE? - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

KWASY WIOSNĄ I LATEM – TAK CZY NIE?

Peelingi chemiczne potocznie zwane kwasami cieszą się dużym zainteresowaniem w gabinecie kosmetologicznym. Mają one szereg zastosowań, wykorzystuje się je w terapiach trądziku, przeciwstarzeniowych, niwelujących przebarwienia itp. Peelingów chemicznych w ofercie jest wiele, ale czy można je wykonywać również w okresie wiosenno-letnim?

CZY KWASY MOŻNA WYKONYWAĆ WIOSNĄ I LATEM?

Peelingi chemiczne większości z nas kojarzą się z intensywnym złuszczaniem i podrażnieniem. Dlatego tak wiele osób jest przekonanych, że nie powinno się ich stosować w okresie wiosenno-letnim. Prawda jest jednak zupełnie inna. O tym czy możemy korzystać z zabiegów z kwasami decyduje rodzaj kwasu oraz stan skóry, a także to co chcemy osiągnąć poprzez terapię. Odpowiadając na pytanie „kwasy wiosną i latem – tak czy nie?” odpowiadamy z pełnym przekonaniem TAK!

KWASY CAŁOROCZNE

Już wiesz, że kwasy można stosować również wiosną i latem. Na pytanie, z których można korzystać przez cały rok już odpowiadamy!

  • ferulowy,
  • azelainowy,
  • migdałowy,
  • laktobionowy,
  • jabłkowy,
  • L-askorbinowy.

JAKICH KWASÓW UNIKAĆ W OKRESIE WIĘKSZEGO NASŁONECZNIENIA?

Nie wszystkie peelingi chemiczne można stosować cały rok! Wiosną i latem unikamy kwasów, które powodują intensywne złuszczanie. Jakie to peelingi? Jest to m.in kwas salicylowy, pirogronowy itp.

POLECANE ZABIEGI Z KWASAMI NA OKRES WIOSENNO-LETNI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)