AROMATOTERAPIA NA LEPSZE SAMOPOCZUCIE - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

AROMATOTERAPIA NA LEPSZE SAMOPOCZUCIE

Aromatoterapia jest znana od wielu lat ze swoich prozdrowotnych właściwości. Działa na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychicznie. Jest to metoda terapii, która dzięki zmysłom oddziałuje na cały organizm. Czym jest aromatoterapia? Jak działa? Jakie właściwości mają zioła wykorzystywane w aromatoterapii?

CZYM JEST AROMATOTERAPIA?

Aromatoterapia to nic innego jak terapia przy pomocy olejków eterycznych, ziół, kadzidła itp. Działa na nasz organizm dzięki zmysłowi węchu. Warto wiedzieć, że używane do aromaterapii olejki posiadają wiele cennych dla zdrowia składników. Mogą działać relaksująco, kojąco, bakteriobójczo, rozgrzewająco i oczyszczająco. Często na aromatoterapie mówi się, ze jest to leczenie poprzez działanie zmysłu węchu. Warto podkreślić, że według badań ludzki zmysł powonienia jest około dziesięciu tysięcy silniejszy od innych naszych zmysłów! Imponujące, prawda?

WŁAŚCIWOŚCI ZIÓŁ W AROMATOTERAPII

  • Mięta pieprzowa – odświeża, orzeźwia, działa antyseptycznie i przeciwbólowo, hamuje zmęczenie
  • Eukaliptus – poprawia nastrój, orzeźwia, wspomaga koncentracje, odpręża, oczyszcza, działa antydepresyjnie,
  • Werbena – rozluźnia, działa przeciwbólowo, działa jak naturalny afrodyzjak, dodaje energii, wycisza i odpręża,
  • Szałwia – odpręża i rozluźnia, łagodzi stres, działa oczyszczająco, łagodzi objawy PMS i bólu menstruacyjnego,
  • Lawenda – zmniejsza napięcia w organizmie, wspomaga leczenie depresji i stanów lękowych, działa wyciszająco i uspokajająco, wspomaga zasypianie.

DOBROCI Z NATURY OD TEAM DR JOSEPH

W aromatoterapii od Team Dr Joseph wykorzystuje się zapachy bazujące na ziołach z Tyrolu. Marka w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów, które poprawią Twoje samopoczucie, dlatego każdy znajdzie zapach idealny dla siebie. Odpowiednio dobrane i wyselekcjonowanie zapachy zabiorą Cię w wędrówkę po Południowym Tyrolu.

AROMATOTERAPIA W ZABIEGACH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)