JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ NA URLOPIE? - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ NA URLOPIE?

Lato czuć w powietrzu. Zaraz zacznie się okres urlopowy i każdy zacznie podróżować. W tym okresie nie można zapomnieć o pielęgnacji skóry. Pamiętaj, że o skórę dbamy cały rok! Jak pielęgnować skórę na urlopie? Co używać, a z czego zrezygnować? Zapraszamy do lektury!

PIELĘGNACJA SKÓRY NA URLOPIE

Podczas urlopu nasza skóra jest narażona na słońce, wiatr itp. Dlatego, w tym czasie postaw na nawilżanie, antyoksydację i przede wszystkim ochronę przeciwsłoneczną. Zwróć uwagę na to, żeby dokładnie i delikatnie oczyszczać skórę, tutaj idealnie sprawdzi się EstGen – Płyn oczyszczający. Następnie pamiętaj o produkcie z antyoksydantami, który będzie wspomagał działanie filtrów przeciwsłonecznych i zwalczał wolne rodniki. Świetną propozycją jest ProXN – Antioxidant Therapy lub Dermomedica – Phloretin C serum. Są to kosmetyki bardzo aktywne, które z pewnością dobrze zadbają, żeby Twoja skóra na urlopie była w dobrej kondycji. Ostatnim bardzo ważnym krokiem jest ochrona przeciwsłoneczna. Jest to niezbędny element każdej pielęgnacji. Na wakacjach zwróć szczególną uwagę na ochronę UV, ponieważ często w wyniku nadmiernego nasłonecznienia po lecie zauważalne są m.in. przebarwienia. A zapewne chcesz tego uniknąć! Nasze propozycje to: EstGen – Tarcza ochronna SPF 50, Dermaquest – Sheer Zinc SPF 30, Team Dr Joseph – Your Daily High Protection Sun Cream SPF 30.

CZEGO UNIKAĆ W CODZIENNEJ RUTYNIE W CZASIE URLOPU?

W czasie urlopu unikaj w pielęgnacji domowej:

  • produktów z kwasem salicylowym, glikolowym itp.,
  • składników światłouczulajacych w kosmetyckach np.: rumianek, nagietek, bergamotka, dziurawiec itp.,
  • produktów z witaminą A,
  • antybiotyków o działaniu fotouczulającym.

Ponadto zwróć uwagę również na to co pijesz i jakie leki oraz suplementy przyjmujesz. Zrezygnuj z częstego picia herbat z ziołami fotouczulającymi np.: krwawnik, rumianek, nagietek itp.

JAK ZADBAĆ O SKÓRĘ PO URLOPIE?

Po wakacjach skóra zazwyczaj jest przesuszona i podrażniona, dlatego po urlopie zadbaj o silną regenerację skóry. Tutaj świetnie sprawdzą się takie zabiegi jak:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)