Czy zadawałaś sobie pytanie, czy odpowiednio pielęgnujesz swoją skórę ?
Pielęgnacja domowa skóry jest szalenie trudna. Skóra zmienia się w zależności od pory roku, diety, trybu życia, wieku i wielu innych czynników. Troszczenie się o nią wymaga poświęceń i wytrwałości. Twarz to zwierciadło naszego życia i naszej pielęgnacji.
Pielęgnowanie skóry suchej wymaga dużej systematyczności w jej nawilżaniu i odżywianiu. Często ma większe skłonności do alergii niż inne rodzaje skór, reaguje zaczerwienieniem, uwrażliwieniem, łuszczeniem i swędzeniem. Skórę suchą najlepiej zmywać preparatem o naturalnym pH, a makijaż zmywać mleczkiem lub śmietanką. Jeśli na skórze występują miejsca ze zrogowaciałym suchym naskórkiem, warto nałożyć na ok. 5-10 min mleczko lub śmietankę, a następnie zmiękczony naskórek delikatnie ściągnąć ligliną, bądź użyć delikatnego peelingu. Makijaż, łój i brud doskonale oczyści się także olejami roślinnymi np. olejem jojoba czy migdałów. Koniecznie na koniec oczyszczenia skóry należy ją tonizować łagodnym tonikiem, bądź np. woda różaną. Na oczyszczoną skórę powinniśmy nałożyć nawilżające serum, następnie taki krem nawilżający, który nawilży i zregeneruje skórę. Im starsza skóra tym więcej składników aktywnych powinien on zawierać. Przy nałożeniu któregokolwiek preparatu nie powinno towarzyszyć żadne uczucie dyskomfortu (najczęściej pieczenia). Po dobrze dobranej pielęgnacji domowej, komfort skóry i uczucie miękkości utrzymuje się ok. 12 godzin.
Czynniki zewnętrzne są główną przyczyną powodującą problemy związane z naszą skórą, poniżej znajdziecie listę tych które w głównej mierze działają nie korzystnie na nasz organizm:
Po za czynnikami zewnętrznymi powodującymi suchą skórę, jesteśmy w stanie określić też czynniki wewnętrzne, do których możemy zaliczyć:
Bez względu na porę roku powinniśmy stosować preparat z filtrem mineralnym, najlepiej na bazie substancji które nawilżają skórę. Wyróżniamy 2 rodzaje skóry suchej – odtłuszczoną i odwodnioną.
U osób mających skórę suchą odtłuszczoną gruczoły łojowe działają słabo. Taka cera wymaga bogatszej pielęgnacji natłuszczającej zwłaszcza na noc. W skórze odwodnionej słabiej pracują gruczoły potowe, ma ona duże zapotrzebowanie na wodę. Taka skóra wydaje się błyszcząca, widać rozszerzone ujścia gruczołów potowych. Bardzo dobrze będą się w takim przypadku sprawdzały kremy w formie emulsji. Doskonałym przykładem cery odwodnionej jest skóra opalona bez odpowiednich preparatów.
Podsumowując pielęgnację skóry suchej należy unikać kontaktu ze środkami i czynnikami ją podrażniającymi tj. detergenty czy opalanie. Warto jest zmienić przyzwyczajenia i zamiast długich kąpieli wziąć prysznic i nawilżyć bądź natłuścić skórę suchą w zależności od rodzaju suchości J. Pamiętać, że długotrwałe stosowanie oliwki na skórę nadmiernie ją wysusza, a nie natłuszcza!
Stosuj preparaty do mycia o kwaśnym bądź obojętnym pH. W czasie mrozu miej zawsze odpowiedni krem na twarzy, balsam na ustach i rękawiczki
Na dobór odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych zapraszamy natomiast do Dwóch Poziomów Piękna.
Zapraszamy również do nas na odpowiednie zabiegi które pomogą lepiej zadbać o twoją skórę:
Łagodzenie i Nawilżenie – zabieg polecany dla osób z bardzo wymagającą skórą
Lipid Control – przywróć równowagę hydrolipidową swojej skórze
Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)