ANTYOKSYDANTY A PROCES STARZENIA SIĘ SKÓRY - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

ANTYOKSYDANTY A PROCES STARZENIA SIĘ SKÓRY

Temat antyoksydantów w ostatnich latach stał się bardzo modny. Ze względu na duży stres i niekorzystne czynniki środowiskowe nasza skóra starzeje się szybciej. Z tego względu przeciwutleniacze to jedne z najbardziej pożądanych substancji w codziennym życiu. Należy zwrócić uwagę na to, że antyoksydanty są pierwszą linią obrony przed wolnymi rodnikami.

CZYM SĄ ANTYOKSYDANTY?

Antyoksydanty inaczej zwane przeciwutleniaczami, to związki chemiczne, które przede wszystkim chronią przed działaniem wolnych rodników. Dzięki swojemu działaniu zabezpieczają skórę przed zaburzeniami jej struktury i funkcji. Antyoksydanty odgrywają kluczową rolę w diecie, ale i również w kosmetologii. Znalazły zastosowanie w profilaktyce chorób serca, układu nerwowego oraz krwionośnego. Warto podkreślić, że przeciwutleniacze łagodzą objawy menopauzy, co jest kluczowe dla kobiet. W kosmetologii wykorzystuje się je głównie ze względu na właściwości hamujące procesy starzenia się skóry.

JAKI WPŁYW MAJĄ ANTYOKSYDANTY NA STARZENIE SIĘ SKÓRY?

Każdy z nas dąży do zachowania pięknej i przede wszystkim młodej skóry. Z tego względu rośnie zainteresowanie działaniem przeciwstarzeniowym. Natomiast wiemy, że nie da się uniknąć tego procesu, ale można go spowolnić. Nasza skóra narażona jest na niekorzystne działanie promieni słonecznych, stres itp. Jak chronić skórę przed negatywnymi skutkami tych czynników? Główną rolę w ochronie przed wolnymi rodnikami odgrywają właśnie antyoksydanty. Te substancje neutralizują ich niekorzystny wpływ, co w konsekwencji prowadzi do ograniczenia niepożądanych skutków, które wywołują. Skóra, która starzeje się jest cienka, luźna, słabiej odżywiona oraz pomarszczona. Wraz z wiekiem spada w niej ilość elastyny i kolagenu, które odgrywają kluczową rolę w zachowaniu jędrności. Podstawą pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry jest oczyszczanie, nawilżanie i działanie opóźniające procesy starzenia. Do substancji, które działają przeciwstarzeniowo zalicza się m.in. antyoksydanty, retinoidy, peptydy, czynniki wzrostu itp. Godne uwagi są przede wszystkim przeciwutleniacze, których działanie skupia się na tak zwanym wymiataniu wolnych rodników.

ZABIEGI ANTYOKSYDACYJNE SPOWALNIAJĄCE PROCES STARZENIA SIĘ SKÓRY

W ramach zabiegów antyoksydacyjnych w naszym gabinecie dostępne są następujące zabiegi:

Reasumując, starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym, ale możemy go spowolnić. Dlatego tak ważną rolę w działaniu przeciwstarzeniowym odgrywają antyoksydanty, które powinny być nieodzownym elementem pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)