REGENERACJA SKÓRY PO LECIE - DWA POZIOMY PIĘKNA - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

REGENERACJA SKÓRY PO LECIE

Wiele osób po lecie skarży się na przesuszenie i ściągnięcie skóry. Często zauważalne są nowe przebarwienia, które powstały po nadmiernej ekspozycji na słońce. Regeneracja skóry po okresie wakacyjnym to niezbędny element pielęgnacji. Jak poprawić swój wygląd i przygotować się na jesienne złuszczanie? Jak powinna wyglądać pielęgnacja domowa? Jakie zabiegi wykonywać? Poniżej odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy do lektury!

KONDYCJA SKÓRY PO LECIE

W okresie letnim jesteśmy narażeni na nadmierną ekspozycję na słońce, wysokie temperatury, małą wilgotność powietrza, wiatr w górach oraz kąpiele w słonym morzu. Te czynniki niekorzystnie wpływają na naszą skórę, dlatego staje się ona przesuszona, podrażniona i zaczerwieniona. Promieniowanie UV przyczynia się do powstawania przebarwień, ale i również przyspiesza procesy starzenia. Upały również powodują, że nasza skóra traci więcej wody.

REGENERACJA SKÓRY PO LECIE

Ważnym elementem pielęgnacji domowej i gabinetowej jest przywrócenie skóry do prawidłowego funkcjonowania. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na głębokie nawilżenie skóry. Dzięki temu skóra szybciej się zregeneruje po lecie. Dlatego nawilżenie powinno być jednym z głównych etapów w pielęgnacji domowej oraz gabinetowej. Szczególnie dobrze sprawdzą się produkty, które zawierają takie składniki jak:

  • kwas hialuronowy,
  • witamina C,
  • witamina E,
  • ekstrakt z kawioru,
  • kwas linolowy,
  • wąkrota azjatycka,
  • ceramidy,
  • prowitamina B5,
  • śluz z ślimaka,
  • komórki macierzyste itp.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na przygotowanie skóry do zabiegów złuszczających w okresie jesienno-zimowym, dlatego do codziennej pielęgnacji można wprowadzić produkty zawierające kwasy bądź retinol lub jego pochodne. Oczywiście tego typu kosmetyki powinny być dobrane indywidualnie do potrzeb skóry przez specjalistę. Dodatkowo należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, to dzięki niej możemy cieszyć się piękną i młodą skórą bez przebarwień.

PIELĘGNACJA SKÓRY PO LECIE W GABINECIE KOSMETOLOGICZNYM

Gabinety kosmetologiczne oferują szeroką gamę zabiegów. Jakie zabiegi, więc wybrać? Idealnie po okresie letnim sprawdzą się zabiegi, które nie tylko nawilżą i odżywią skórę, ale i również wyrównają koloryt, zmniejszą widoczność przebarwień oraz będą działały przeciwstarzeniowo.

Szczególnie polecamy następujące zabiegi:

PRX-T33 – zabieg ten mocno regeneruje, ujednolica koloryt, zmniejsza widoczność przebarwień oraz spłyca zmarszczki i oczyszcza skórę.

Terapie EstGen – terapie te stosowane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek. Skutecznie opóźniają procesy starzenia się poprzez redukcję zmarszczek i poprawę gęstości skóry. Spłycają blizny, rozstępy oraz skutecznie wspomagają leczenie trądziku różowatego i trądziku pospolitego.

Peelingi chemiczne Dermaquest – programy terapeutyczne stworzone przez amerykańskich naukowców w walce z najczęstszymi problemami skóry tj. trądzik różowaty, trądzik pospolity, zmarszczki czy przebarwienia.

Kuracje Team Dr Joseph – zabiegi dla zwolenników natury. Kuracje Team Dr Jospeh dzięki ziołowym wyciągom roślinnym gwarantują głębokie nawilżenie i ożywienie skóry, a jednocześnie działają przeciwstarzeniowo.

Regeneracja po lecie to ważny etap pielęgnacji, który gwarantuje poprawę kondycji skóry oraz przygotowuje ją na zabiegi złuszczające. Warto, więc pamiętać o codziennym nawilżaniu, aby cieszyć się piękną i promienną cerą. Pamiętaj jednak, że zdrowa skóra to nie tylko pielęgnacja domowa oraz zabiegi w gabinecie. To przede wszystkim zdrowa dieta, umiarkowana ilość snu, aktywność fizyczna oraz redukcja stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)