5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji domowej - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji domowej

W dzisiejszych czasach mamy większy dostęp do kosmetyków oraz kosmetycznych porad pielęgnacyjnych. Mimo to nadal wiele osób nieświadomie popełnia błędy, które przyczyniają się do pogorszenia stanu skóry.

Oto 5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji domowej. Sprawdź czy robisz któryś z nich!

1. MYCIE SKÓRY AGRESYWNYMI PREPARATAMI

Oczyszczanie to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji, ponieważ przygotowuje skórę do kolejnych kroków. Mycie skóry „agresywnymi” kosmetykami przyczynia się do zaburzenia bariery ochronnej i zaostrzenia zmian występujących na skórze. Zrezygnuj więc z produktów takich jak np. mydło i postaw na delikatne pianki lub żele o fizjologicznym pH.

2. BRAK OCHRONY UV

Niestosowanie kremów z filtrem to jeden z najczęstszych błędów. Wiele osób ogranicza się do stosowania ochrony UV tylko latem, a w pozostałych porach roku zapominamy o tym. Jest to duży błąd, ponieważ nasza skóra przez cały rok narażona jest na promieniowanie słoneczne. Warto dodać, że 80% zmian dotyczących starzenia się skóry spowodowane jest właśnie promieniowaniem UVA. Dodatkowo w ostatnich latach powstało wiele badań dotyczących niekorzystnego działania światła niebieskiego (HEV). Jego źródłem są m.in. ekrany komputerów oraz telefonów. Dlatego codziennie, niezależnie od pory roku stosuj ochronę UV!

3. AGRESYWNA PIELĘGNACJA

Produkty kwasowe i z retinolem są bardzo modne od pewnego czasu. Natomiast należy pamiętać, że nie można stosować wszystkiego na raz! Codzienne używanie tego typu kosmetyków wcale nie poprawi efektu, a nawet można pogorszyć stan skóry. Do produktów kwasowych lub z retinolem trzeba skórę przyzwyczaić. Musi ona mieć czas na regenerację, dlatego nie stosuj ich każdego dnia, tylko np. co drugi dzień. W pozostałe dni warto używać kremu, który nawilży i zregeneruje skórę.

4. NIE ZMYWANIE PŁYNU MICELARNEGO

Płyn micelarny jest detergentem i w swoim składzie posiada tzw. micele – cząsteczki, które „łapią” brud i zatrzymują go poprzez zamknięcie w swojej strukturze. Dodatkowo zawierają one składniki takie jak np. SLS, SLES, które często powodują podrażnienia skóry. Dlatego bardzo ważne jest, żeby nie pozostawiać tego produktu na skórze, ponieważ może przyczynić się to do zaburzenia bariery ochronnej skóry, podrażnienia, powstawania stanów zapalnych i ogólnego pogorszenia wyglądu. Po zastosowaniu płynu micelarnego należy umyć skórę przy pomocy pianki bądź żelu o fizjologicznym pH, dopiero potem można przystąpić do kolejnych etapów pielęgnacji domowej.

5. STOSOWANIE ZBYT WIELU KOSMETYKÓW

Często podczas różnego rodzaju promocji lub gdy pojawią się jakieś nowości kupujemy za dużo kosmetyków. Później orientujemy się, że mamy ich w szafce mnóstwo. Pamiętaj „więcej nie znaczy lepiej”! Kosmetyki mają różne składy, różne składniki aktywne. Stosując nadmiar produktów nasza skóra szaleje! Przez to często nieświadomie łączymy ze sobą kosmetyki, których składniki wchodzą ze sobą w reakcje. W konsekwencji otrzymuje się niepożądane efekty. Postaw na minimalizm kosmetyczny, a Twoja skóra Ci podziękuje! 😉

Teraz możesz wyeliminować któryś z tych 5 błędów w pielęgnacji domowej i zacząć przygodę z prawidłową rutyną pielęgnacyjną!

Kilka słów o prawidłowej pielęgnacji – https://www.dwapoziomypiekna.pl/zabiegi/pielegnacja-domowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)