TWÓJ NASTOLATEK DORASTA? ZADBAJ O JEGO SKÓRĘ - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa

TWÓJ NASTOLATEK DORASTA? ZADBAJ O JEGO SKÓRĘ

W okresie dojrzewania w organizmie zachodzi wiele zmian. Burza hormonów przyczynia się do pogorszenia stanu skóry, a to odbija się na niskiej samoocenie. Jest to trudny czas zarówno dla rodziców jak i nastolatka. Jak pomóc swojemu dziecku w tym szczególnym okresie? Mamy na to sposób! Poniżej przedstawiamy Ci wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry kiedy Twój nastolatek dorasta!

CO DZIEJE SIĘ ZE SKÓRĄ, GDY NASTOLATEK DORASTA?

Gdy nastolatek dorasta to jego skóra zaczyna się zmieniać. Dlaczego tak się dzieje? Główną rolę odgrywają tutaj hormony. Skóra zaczyna się przetłuszczać i świecić. Pojawiają się zaskórniki otwarte i zamknięte. Następnie zaczynają nasilać się stany zapalne – grudki, krosty, a nawet cysty. Mocno nasila się trądzik. Ponadto skóra u nastolatka jest bardzo wrażliwa i delikatna. Łatwo można ją podrażnić i przesuszyć.

JAK PRAWIDŁOWO DBAĆ O SKÓRĘ NASTOLATKA?

Pielęgnacja u dorastającego nastolatka to nie lada wyzwanie! Trzeba podstawić na minimalizm, żeby nie podrażnić skóry. Podstawą pielęgnacji domowej jest prawidłowe oczyszczanie. Do mycia skóry młodej osoby szczególnie polecamy EstGen – płyn oczyszczający. Jest to produkt bardzo delikatny, który działa antybakteryjnie, nawilżająco i przede wszystkim łagodząco. Z innych propozycji ciekawym wyborem będzie Team Dr Jospeh – Purifying Cleansing Gel lub Dermaquest – DermaClear Cleanser. Następnym etapem jest tonizacja. Ma ona na celu przywrócenie prawidłowego pH skóry. Tutaj doskonale sprawdzi się EstGen – Płyn tonizujący bądź Team Dr Joseph – Deep Purifyng Toner. Kolejnym krokiem jest krem, który powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb skóry. Następnie zalecamy stosowanie kremu z filtrem np.: Dermaquest -Sheer Zinc SPF30. Dodatkowo przy skórach z trądzikiem warto stosować preparaty bardziej specjalistyczne, które będą działały przeciwzapalnie i antybakteryjnie, np: z kwasami. Natomiast stosowanie tego typu kosmetyków należy skonsultować z terapeutą.

CZEGO NIE POWINNO SIĘ ROBIĆ ZE SKÓRĄ W OKRESIE DOJRZEWANIA?

W okresie dorastania, żeby nie pogorszyć stanu skóry nie powinno się:

  • wyciskać i drapać zmian trądzikowych,
  • stosować pasków oczyszczających na nos,
  • przesuszać skóry,
  • robić często peelingów w domu,
  • stosować komedogennych kosmetyków.

POLECANE ZABIEGI DLA NASTOLATKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)