SKUTECZNE TERAPIE PRZECIWSTARZENIOWE BEZ SKALPELA - Dwa Poziomy Piękna – Studio Urody Warszawa
  • Klaudia
  • 08 lut 2022

SKUTECZNE TERAPIE PRZECIWSTARZENIOWE BEZ SKALPELA

Starzenie się dotyka każdego z nas. Wraz z wiekiem nasza skóra staje się mniej elastyczna, bardziej wiotka, cienka i sucha. Pojawiają się na niej liczne zmarszczki i przebarwienia. Owal twarzy traci swoją linię. Mimo, że starzenie to proces nieunikniony, to można go spowolnić. W dzisiejszych czasach rośnie zainteresowanie terapiami przeciwstarzeniowymi. Współczesna kosmetologia daje nam duże możliwości w gabinecie kosmetologicznym, dzięki którym możemy cieszyć się dłużej piękną i młodą skórą. Czasy, w których jedynym rozwiązaniem był tzw. „botoks” minęły. Obecnie mamy duże możliwości terapeutyczne bez użycia skalpela!

JAK STARZEJE SIĘ SKÓRA I KIEDY ZACZĄĆ ZABIEGI
ANTI-AGING?

Nasza skóra po 25 roku życia zaczyna się powoli starzeć. Pojawiają się pierwsze drobne zmarszczki mimiczne oraz stopniowo zmniejsza się stopień nawilżenia. Mimo, ze skóra nadal wygląda pięknie, to wewnątrz zaczynają już powoli zachodzić pewne zmiany. Po około 35 roku życia proces starzenia się przyspiesza. Wcześniej powstałe zmarszczki zaczynają się utrwalać, jeszcze bardziej spada nawilżenie w naskórku i przede wszystkim skóra wolniej się regeneruje. Te wszystkie zmiany z wiekiem nabierają tempa. W okresie okołomenopauzalnym zaczynają zanikać nam włókna kolagenowe oraz elastyna. Czego efektem jest utrata jędrności skóry oraz owalu twarzy. Skóra staje się cieńsza, bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne.

Kiedy więc zacząć terapie przeciwstarzeniowe, żeby zatrzymać starzenie się skóry? Zabiegi anti-aging najlepiej zacząć po 25 roku życia. Im wcześniej zaczniemy dbać o skórę, tym dłużej będziemy cieszyć się młodym wyglądem!

TERAPIE PRZECIWSTARZENIOWE BEZ UŻYCIA SKALPELA

Do skutecznych terapii przeciwstarzeniowych bez użycia skalpela zaliczamy:

  • Dermapen – to tzw. mezoterapia mikroigłowa. Zabieg ten polega na precyzyjnym i kontrolowanym nakłuwaniu, dzięki czemu w naszej skórze uruchamiane są procesy silnej odnowy i regeneracji. Namnażany jest kolagen i elastyna oraz stymulowane są fibroblasty. W rezultacie skóra staje się bardziej jędrna i zmniejsza się widoczność zmarszczek. Zabieg ten można łączyć z innymi zabiegami np.: z Vitamin C Peel, Retinol C Infusion Peel itp.
  • Radiofrekwencja (fala radiowa) – zabieg polega na oddziaływaniu fal elektromagnetycznych w obrębie skóry właściwej i pobudzaniu fibroblastów do produkcji kolagenu. W trakcie zabiegu dla wzmocnienia jego efektu działa wiązka promieniowania laserowego o długości fali 650nm, dzięki czemu efekt liftingu jest lepszy. Podczas zabiegu wytwarzane jest ciepło, które powoduje skrócenie i zagęszczenie rozciągniętych włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta, elastyczna oraz poprawia się owal twarzy.
  • PRX-T33 – zabieg ten powoduje silną regenerację i przebudowę skóry. PRX-T33 w nieinwazyjny sposób intensywnie stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów oraz pobudza włókna kolagenowe do syntezy. Takie działanie zawdzięcza połączeniu 3 substancji aktywnych takich jak: TCA, kwas kojowy i nadtlenek wodoru. Zabieg rozświetla, zmniejsza widoczność zmarszczek, uelastycznia i napina skórę. Zabieg łączymy często z dermapenem.
  • Terapie EstGen – zabieg jest skuteczną metodą opóźniająca i odwracającą procesy starzenia się skóry. Intensywnie redukuje skutki upływającego czasu dzięki kompleksowi transferyn, które wpływają na działanie czynników wzrostu, w szczególności IGF-1, EGF, FGF. Najlepsze efekty uzyskujemy dzięki połączeniu terapii est gen z mezoterapią mikroigłową.
  • Peptydowy Peeling Biomimetyczny – peeling ten to alternatywa dla toksyny botulinowej. Zabieg silnie wygładza, napina, ujędrnia skórę i redukuje zmarszczki. Efekt ten zawdzięcza unikatowemu połączeniu takich składników jak: argirelina, matrixyl, rezweratrol, kwas mlekowy, kwas glikolowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze użytkowników (Brak komentarzy)